Kvalita vs kvantita
Na první pohled by se mohlo zdát, že je nejlepší mít všeho co nejvíc. Člověk je tak asi od přírody naprogramován, neboť chce neustále víc a má pořád pocit naprostého nedostatku. Je to tak ale správné? Není náhodou mnohem lepší si zvládnout našetřit a jednou za čas si opravdu dopřát nějakou tu kvalitní věc, která nás na úkor své vyšší ceny odmění svou mnoholetou funkčností a to je přesně to, z čeho lze usuzovat, že je to ta výhodnější varianta. Když si člověk sečte, kolikrát do roka si musí jít koupit nové boty, tak dojde k vcelku vysokému číslo. Když poté vypočítá, kolik průměrně utratí za obuv, tak mu zůstane jen rozum stát. Tato částka je někdy opravdu ohromně vysoká, že až člověk nechápe, kde na to vzal. Když si tedy vezmete, kolik byste utratili za ty dražší, ale kvalitnější boty, co se vám tuhle líbily v obchodě, zjistíte, že jste se šeredně ošidili sami svou vlastní hloupostí.
Vyvarujte se tedy povrchnosti a zkuste se pro příště nad věcmi více zamýšlet. Ušetřit se dá totiž právě tím, že si pořídíte dražší, ale výkonnější věci. Jak zní staré dobré úsloví: „Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit levné věci.“ Je v tom opravdu mnoho pravdy a měli by si ho vzít k srdci přesně ti, kteří o sobě neustále rozhlašují, že jsou bez peněz a že si hrozně moc věcí nemohou dovolit. Není to totiž pravda.
Oni jen neumí s penězi správně hospodařit a vytvořit si měsíční rozpočet tak, aby opravdu fungoval a rodina tak zůstávala v plusu a třeba byla i schopná si něco ušetřit pro všechny možné případy. Nikdy totiž nevíte, co se vám kdy porouchá a bude potřebovat naprosto akutně nějakou opravu. Naučme se tedy být prozřetelní a myslet více na budoucnost, než jen neustále přežívat, neboť to nás opravdu nikam neposune a budeme se jen do nekonečna plácat na jednom kousíčku, dokud si nedáme dvě a dvě k sobě.